KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9342029

nr 934 2029

Emanuel Larsen

(1823-1859), Sverige

Oljemålning, Emanuel Larsen (1823-1859), tillskriven, otydligt signerad, vulkanutbrott, 19 x 27

Kondition: slitage, skador

Emanuel Larsen, dansk målare född 1823, död 1859.

måndag 12 januari 2015
kl 18:15:22

  • 12 jan

e-auktion

Läs mer om e-auktion

Emanuel Larsen

Läs mer om Emanuel Larsen