KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9342029
nr 934 2029
Emanuel Larsen
(1823-1859), Sverige
Oljemålning, Emanuel Larsen (1823-1859), tillskriven, otydligt signerad, vulkanutbrott, 19 x 27
Kondition: slitage, skador
Emanuel Larsen, dansk målare född 1823, död 1859.
måndag 12 januari 2015
kl 18:15:22
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion